FERAGATNAME

RİSK KABUL BEYANNAMESİ VE FERAGATNAME

17-20 KASIM 2022 tarihlerinde UCI, T.C. Bisiklet Federasyonu Antalya İl Temsilciliği, Mooves Event'in ortaklaşa düzenlediği 2. UCI NIRVANA GRAN FONDO WORLD SERIES ANTALYA ve etkinliklerine kendi isteğim ile katılıyorum. Etkinliklere 18 yaşından küçüklerin veli izin belgesi veya feragatinde katılabileceğini biliyor belgemi ekte sunuyorum veya 18 yaşını doldurmuş olduğumu beyan ediyorum. Etkinlikler içerisinde yer alan bisiklet yarışı ve diğer etkinliklerin ne çeşit riskler taşıdığı konusunda bilgi ve tecrübem vardır. Bisiklet yarışları ve doğa sporlarında risklerin tamamen yok edilemeyeceğini, kısıtlı ilkyardım hizmetinin bulundurulduğunu, güvenliğin maksimum olabilmesi için organizasyonunun duyurduğu kurallara tamamen uymam gerektiğini kabul ediyorum. Kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, yarışmaların öncesinde ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık ve hasar durumlarında, organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, sponsorların sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu bildiriyorum. Bu etkinliklere katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, fiziksel ve psikolojik olarak tamamen sağlıklı ve yeterli olduğumu beyan ederim.

Etkinliklerle ilgili şahsıma ait her türlü fotoğraf, film ve kaydın, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyon halka açık alanlarda yapılacağı için katılımcı olarak genel toplum kurallarına uymakla yükümlü olduğumu kabul ediyorum. Organizasyon kuralları dışında davranmak, parkur dışı araziye girmek, yarış ve etkinlikler sırasında 3. şahısların veya kurumların can ve mal güvenliğine zarar vermenin yasak olduğunu ve aksi durumlarda her türlü sorumluluğun kendime ait olduğunu biliyor ve kabul ediyorum.

Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtla elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi ve etkinlik kurallarını bildiğimi kabul ve beyan ediyorum.

Bu metni okuduğumu ve tüm kuralları bilerek ve kabul ederek etkinliğe katıldığımı kabul ve beyan ederim.